Japonské automobilky Suzuki Motor, Nissan Motor a Daihatsu Motor svolají kvůli možným závadám k opravě dohromady přes půl milionu vozů převážně na domácím trhu. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Zprávy o svolávání automobilů k opravám se dostaly do centra pozornosti poté, co byla největší světová automobilka Toyota Motor nucena kvůli různým závadám svolat přes 8,5 milionu vozů. Toyota byla přitom dosud pověstná kvalitou svých produktů.

Třetí největší japonská automobilka Nissan uvedla, že svolá 76.415 vozů v Japonsku a 2281 vozů v zahraniční kvůli možné závadě, jež by mohla způsobit výpadek motoru. Automobilky uvedla, že se objevilo několik závad mezi napojením elektroniky a motoru při testech vozů, které předcházely jejich prodeji.

Mluvčí firmy Tošikate Inošita dodal, že nebyly zaznamenány žádné nehoda, které by závada způsobila. navíce podle něj jedná o lokální záležitost, protože chybu vykazují jen vozy vyrobené v Japonsku a těch se vyvezlo jen několik.

Menší konkurent Suzuki svolá v Japonsku 432.366 miniautomobilů kvůli možné závadě na klimatizaci poté, co obdržel zprávy o dvou požárech. Daihatsu svolá v Japonsku 60.774 miniautomobilů kvůli problémům s elektroinstalací, jež by mohly vést k náhodnému nafouknutí airbagu.

 

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru