Počet průmyslových zakázek v EU loni v prosinci vzrostl ve srovnání s předchozím měsícem o 0,6 procenta, v eurozóně stoupl o 0,8 procenta. Růst je výrazně pomalejší než v listopadu. Informoval o tom ve středu statistický úřad Eurostat.

Celkové průmyslové zakázky, po odečtení lodní, železniční a letecké výroby výrazně zkreslující statistiky, poklesly v celé Evropské unii o 0,4 procent a v eurozóně o 0,8 procenta.

V meziročním srovnání počet nových průmyslových zakázek vzrostl o 9,5 procenta v eurozóně a o 6,3 procenta v evropské sedmadvacítce. Po vyloučení lodní, železniční a letecké výroby počet zakázek zaznamenal pokles ve srovnání s prosincem v roce 2008 růst o 8,1 procenta, respektive o 5,5 procenta.

Největší růst počtu nových průmyslových zakázek byl zaznamenán ve Francii, a to o 17,1 procenta. Naopak největší propad byl v Maďarsku o osm procent.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru