Největší jihokorejská automobilka Hyundai Motor pozastavila prodej nové verze modelu Sonata ve Spojených státech kvůli problémům s dveřním zámkem. Firma současně oznámila, že svolá k opravě 1300 vozů Sonata v USA a dalších zhruba 46 000 v Jižní Koreji.

Nová verze modelu Sonata je přitom podle analytiků klíčová pro dosažení plánovaného prodeje Hyundai v letošním roce. Hyundai letos hodlá zvýšit celosvětový prodej o 11 procent na 3,46 milionu vozů, napsala agentura Reuters.

Největším problémům s vadnými vozy nyní čelí japonská Toyota Motor. Největší světová automobilka byla nucena kvůli různým závadám svolat přes 8,5 milionu vozů. Toyota byla přitom dosud pověstná kvalitou svých produktů.

Z problémů Toyoty by přitom mohla těžit právě automobilka Hyundai, která je již delší dobu považována za hrozbu pro japonský automobilový průmysl. A spolu s dceřinou firmou KIA Motors je čtvrtou největší automoobilkou na světě.

Hyunday vyrábí i v Česku: před rokem zahájila sériovou produkci osobních aut v Nošovicích na Frýdecko-Místecku, kde loni vyrobila zhruba 118 000 vozů.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru