Největší dodavatel zemního plynu RWE Transgas v Česku chystá od začátku dubna zdražení cen plynu pro domácnosti. Firma, která má na trhu s plynem zhruba 60 procentní podíl, zdůvodňuje vyšší ceny růstem cen ropy a oslabením koruny vůči dolaru v poslední době.

"Ve druhém čtvrtletí přijde mírný nárůst ceny plynu, ale v dubnu už spotřeba kvůli konci topné sezóny pomalu klesá," říká šéf RWE Martin Herrmann.

Plynaři ale mohou být spokojeni, díky chladnější zimě letos prodali více plynu než obvykle. Proti průměrnému lednu skočila spotřeba plynu o 20 procent.

"Důležité je, že jsme drželi ceny nízko během topné sezony," dodává Herrmann s tím, že přesné ceníky oznámí dodavatel na konci tohoto týdne.

RWE naposledy změnila ceny v lednu, kdy bez započítání vlivu vyšší daně z přidané hodnoty ceny plynu pro domácnosti v průměru klesly o 0,6 procenta.

Firma v pondělí oznámila, že nově bude nabízet i elektřinu - a to jak velkým podnikům, tak i domácnostem. Během několika let chce podle Herrmanna získat dvouciferný podíl na trhu.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru