Největší dodavatel zemního plynu RWE Transgas v Česku chystá od začátku dubna zdražení cen plynu pro domácnosti. Firma, která má na trhu s plynem zhruba 60 procentní podíl, zdůvodňuje vyšší ceny růstem cen ropy a oslabením koruny vůči dolaru v poslední době.

"Ve druhém čtvrtletí přijde mírný nárůst ceny plynu, ale v dubnu už spotřeba kvůli konci topné sezóny pomalu klesá," říká šéf RWE Martin Herrmann.

Plynaři ale mohou být spokojeni, díky chladnější zimě letos prodali více plynu než obvykle. Proti průměrnému lednu skočila spotřeba plynu o 20 procent.

"Důležité je, že jsme drželi ceny nízko během topné sezony," dodává Herrmann s tím, že přesné ceníky oznámí dodavatel na konci tohoto týdne.

RWE naposledy změnila ceny v lednu, kdy bez započítání vlivu vyšší daně z přidané hodnoty ceny plynu pro domácnosti v průměru klesly o 0,6 procenta.

Firma v pondělí oznámila, že nově bude nabízet i elektřinu - a to jak velkým podnikům, tak i domácnostem. Během několika let chce podle Herrmanna získat dvouciferný podíl na trhu.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru