Pokuty za devět tisíc korun rozdala Česká obchodní inspekce při lednové kontrole taxislužeb. „Celkem bylo provedeno 26 kontrol. Porušení právních předpisů bylo zjištěno celkem ve 13 případech, tj. padesáti procentech,“ uvedl mluvčí inspekce Tomáš Vozáb.

Nejčastějším prohřeškem bylo, že řidiči neinformovali dostatečně o ceně poskytovaných služeb. „Ve vozidle buď chyběl ceník či byl neúplný,“ uvedl Vozáb. Podle něj navíc inspektoři zjistili nekalé obchodní praktiky. Řidiči neměli například v ceníku napsáno, v jakých případech je účtována čekací doba.

Pět případů inspektoři řešili pokutami v celkové výši devět tisíc korun, v šesti s řidiči zahájili správní řízení a další tři případy předali k projednání dopravním úřadům.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru