Pokuty za devět tisíc korun rozdala Česká obchodní inspekce při lednové kontrole taxislužeb. „Celkem bylo provedeno 26 kontrol. Porušení právních předpisů bylo zjištěno celkem ve 13 případech, tj. padesáti procentech,“ uvedl mluvčí inspekce Tomáš Vozáb.

Nejčastějším prohřeškem bylo, že řidiči neinformovali dostatečně o ceně poskytovaných služeb. „Ve vozidle buď chyběl ceník či byl neúplný,“ uvedl Vozáb. Podle něj navíc inspektoři zjistili nekalé obchodní praktiky. Řidiči neměli například v ceníku napsáno, v jakých případech je účtována čekací doba.

Pět případů inspektoři řešili pokutami v celkové výši devět tisíc korun, v šesti s řidiči zahájili správní řízení a další tři případy předali k projednání dopravním úřadům.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru