Novým trenérem hokejistů Mladé Boleslavi se stal Jan Tlačil, jenž povede mužstvo s dosavadním asistentem Jiřím Šejbou. Klub o tom informoval na svém webu. Po nedávném odvolání Vladimíra Čermáka vedl dva týdny jedenáctý tým extraligy dočasně sportovní manažer Luděk Bukač mladší.

"Kdybychom věděli, že budeme hrát předkolo, nového trenéra nejspíš nesháníme. Momentálně je však šance na postup okolo dvaceti až třiceti procent a potřebujeme kouče, který se bude věnovat týmu stoprocentně. Přeci jen, já mám v klubu na starosti mnoho jiných věcí," řekl klubovému webu Bukač.

V roli dočasného kouče získal s týmem ve čtyřech zápasech tři body. "Byl jsem spokojený s utkáními proti Litvínovu a v Českých Budějovicích. Zápasy s Vítkovicemi a Brnem ale nebyly v pořádku. Tým nestačil fyzicky," doplnil Bukač.

Padesátiletý Tlačil vedl České Budějovice, ale na konci října byl odvolán. Jako hlavní kouč působil v Mountfieldu od začátku ledna, kdy nahradil odvolaného slovenského trenéra Ernesta Bokroše, kterému předtím od začátku sezony dělal asistenta. Na jih Čech, kde už působil jako hlavní kouč dříve, se vrátil po působení v Rakousku, ve Francii a Švýcarsku, kde před příchodem do Českých Budějovic vedl Ambri/Piottu.

"Jan Tlačil je pracovitý trenér a pomůže nám k tomu, abychom na tom byli po fyzické i herní stránce třeba jako na začátku sezony. Potřebujeme uhrát buďto předkolo play off, anebo horní příčky v play out," dodal Bukač.

Mladá Boleslav byla sedmým klubem, který se v této sezoně rozhodl udělat změnu na trenérském postu. Nejaktivnější byla brněnská Kometa. Už po čtvrtém kole byl odvolán Vladimír Kýhos a nahradil jej Pavel Pazourek, který ale na konci listopadu odstoupil. Ve dvou zápasech pak zaskočil asistent Mojmír Trličík, než přišel současný trenér Vladimír Jeřábek.

V Litvínově odstoupil na konci září Jaroslav Hübl starší a nahradil jej jeho dosavadní asistent Jiří Kučera. Na přelomu října a listopadu došlo k pohybu v dalších třech klubech. Ve Spartě nahradil David Volek Pavla Hynka, který skončil v pražském klubu i s asistentem Františkem Výborným, jenž vzápětí převzal po Janu Tlačilovi České Budějovice. Hynek krátce poté zamířil do Karlových Varů, kde skončil Josef Paleček. Změnu učinilo i Kladno, kde mužstvo místo zdravotně indisponovaného Zdeňka Müllera převzal na začátku ledna Otakar Vejvoda starší.

Související