Komise ministerstva pro místní rozvoj (MMR) doporučila ke schválení žádosti obcí a krajů o dotace na obnovu majetku poškozeného loňskými povodněmi v celkové hodnotě 1,1 miliardy korun. Ministerstvo o tom informovalo ve své tiskové zprávě.

Podle zprávy komise projednala na únorových zasedáních 79 žádostí o dotace na obnovu obecního a krajského majetku postiženého loňskými povodněmi. Hodnota žádostí dosáhla 199,1 milionů korun.

Nejvyšší objem prostředků připadá na Jihočeský, Ústecký a Středočeský kraj. Ministerstvo vyhlásilo v srpnu 2009 Program obnovy obecního a krajského majetku postiženého živelní nebo jinou pohromou, který má dva dotační tituly. První je určen pro obce a kraje, jejichž území bylo postiženo pohromou a byl zde vyhlášen stav nebezpečí. Zde mohou získat dotace na obnovu majetku obce až do výše 100 procent a kraje až do výše 50 procent celkových nákladů. V prvním případě komise schválila 45 žádostí a doporučila poskytnout dotaci v celkové výši 91,5 milionu korun.

Obce na jejichž území nebyl vyhlášen stav nebezpečí, mohou získat dotaci do výše 80 procent, kraje do pak 50 procent celkových nákladů. Doporučených žádostí obcí a krajů v druhém případě je 52, a celková výše dotace dosahuje 107,6 milionů korun.

Celková výše dotací pro doposud 370 schválených a 79 nově doporučených žádostí na likvidaci loňských povodňových škod již dosáhla 1 146 milionů korun.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru