V kategorii Banky a družstevní záložny šestého ročníku ankety Zlatý Měšec 2010 obhájila prvenství Fio družstevní záložna. Allianz pojišťovna pak obhájila prvenství v kategorii pojišťoven a Allianz penzijní fond v kategorii penzijních fondů. První pozice v kategorii úvěrových společností nově patří společnosti ŠkoFIN. O výsledcích ankety informoval ČTK finanční server Měšec.cz, která anketu organizuje.

Naopak největší proměnou prošla kategorie Obchodníci s cennými papíry. Tuto kategorii vyhrála Raiffeisenbank, která postoupila z druhého místa. Hned za vítěznou Raiffeisenbank se umístily společnosti Patria Direct a brokerjet České spořitelny. Loňský vítěz kategorie, Fio, burzovní společnost, se propadl až na čtvrté místo. Nově se v žebříčku, odkud vypadly společnosti UniCredit Bank a Volksbank CZ, objevila Česká spořitelna, a to na pátém místě.

V kategorii Banky a družstevní záložny doplňují první trojici mBank a Raiffeisenbank, které si vyměnily pozice z loňska. Nově se do zveřejněných výsledků dostala také Česká spořitelna, vítěz ročníků 2003 až 2005. Naopak loni čtvrtá Poštovní spořitelna z výsledků vypadla a její pozici získala letos GE Money Bank.

V kategorii Pojišťovny se na dalších medailových místech umístily Pojišťovna České spořitelny a Wüstenrot pojišťovna. Loni druhou Kooperativu a třetí Generali odsunuli hlasující na konec první pětice.

Mezi Penzijními fondy uspěl Penzijní fond České spořitelny, který se posunul o příčku nahoru, na druhé místo. Bronzovou medaili získal Generali penzijní fond, který loni vůbec nebodoval. Penzijní fond České pojišťovny a AXA penzijní fond si pohoršily.

V kategorii Úvěrů v hlasování uspěly mimo jiné Raiffeisen - Leasing a Cetelem ČR. Do hodnocení se dostal ještě čtvrtý Home Credit a pátý GE Money Multiservis, naopak vypadl loni třetí Essox.

Veřejnost mohla hodnotit finanční instituce od 9. listopadu 2009 do 9. ledna 2010. U každého subjektu bylo možné hodnotit konkrétní dílčí kritéria, jako je dostupnost služeb, jejich kvalita a cena, úroveň jednání na pobočkách, nebo funkčnost internetového bankovnictví. V každé kategorii potom zvítězila vždy ta instituce, která získala nejlepší průměrnou známku za všechna hodnocená kritéria.

Kategorie Banky a družstevní záložny

1.Fio, družstevní záložna
2.mBank (BRE Bank)
3.Raiffeisenbank
4.GE Money Bank
5.Česká spořitelna

 

 

Kategorie Pojišťovny

1.Allianz pojišťovna
2.Pojišťovna České spořitelny
3.Wüstenrot pojišťovna
4.Kooperativa pojišťovna
5.Generali pojišťovna

 

 

 

Kategorie Úvěrové společnosti

1.ŠkoFIN
2.Raiffeisen - Leasing
3.Cetelem ČR
4.Home Credit
5.GE Money Multiservis

 

 

Kategorie Penzijní fondy

1.Allianz penzijní fond
2.Penzijní fond České spořitelny
3.Generali penzijní fond
4.Penzijní fond České pojišťovny
5.AXA penzijní fond

 

 

Kategorie Obchodníci s cennými papíry

1.Raiffeisenbank
2.Patria Direct
3.brokerjet České spořitelny
4.Fio, burzovní společnost
5.Česká spořitelna

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru