Dvě z jihočeských měst patří mezi tři nejatraktivnější místa České republiky. Město Třeboň se v anketě mezi čtenáři časopisu Travel in the Czech Republic umístilo na druhém místě, třetí je Český Krumlov. První pozice patří Praze. Pro město je to vysoké ocenění a já si toho velice vážím, uvedl v úterý starosta Třeboně Jan Váňa.

"Vloni jsme byli třetí a letos jsme druzí, je to obrovský závazek, výzva a jakési zadostiučinění, jak pro město, tak pro všechny, kteří tady poskytují služby," řekl Váňa. Na umístění má podle něj vliv také krásné prostředí Třeboňska. Město se snaží nalákat návštěvníky na kulturně-společenské akce a prodloužit jimi sezonu.

Časopis, který se věnuje cestovnímu ruchu, vychází v česko-anglické mutaci a 40 procent jeho nákladu je distribuováno v zahraničí, vyhlásil čtenářskou anketu o nejatraktivnější místo České republiky již popáté. Celkem hlasovalo 2261 lidí, na anketních lístcích se objevilo 284 obcí a měst z celé České republiky. Podle Váni do ankety poslalo hlas mnoho návštěvníků třeboňských lázní, kterými ročně projde okolo 30 000 hostů.

V první dvacítce se objevilo celkem šest jihočeských měst; pátý byl Jindřichův Hradec, osmý byl Písek, jedenáctý Tábor a osmnácté České Budějovice.

Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru