Pražská burza pokračuje v pátek ve svém pádu. Hlavní index PX odepisuje po poledni 1,89 procenta a poklesl na 1113,7 bodu. Vyplývá to z údajů burzy.

Nejvíce ztrácejí akcie NWR, a to o 4,16 procenta na 169,15 koruny. Stále je to ale zlepšení oproti čtvrtku, kdy akcie NWR klesly o 13 procent na 176,50 koruny.

Rostou pouze akcie Kit Digital o 2,78 procenta a zatím se dostaly na 185,02 koruny. Zbytek akcií v systému skončil v červených číslech.

Slušné obchodování Erste Bank

Podle analytičky Patria Finance Terezy Špačkové začalo obchodování poklesem, poté ale našel trh podporu kupců. To vyhnalo index PX do zisku až 0,4 procenta, poté ale začal opět ztrácet. Slušný objem obchodování je podle Špačkové u Erste Bank, aktivně se obchoduje také Komerční banka. "Erste Bank včera byla svědkem sesunu hladiny ze 730 korun pod sedmistovku. Ráno byla svědkem dalšího poklesu, pod úrovní 690 korun však nachází podporu a vrací se blíž k sedmistům korun," uvedla Špačková.

Akcie ČEZ, které ve čtvrtek ztratily 2,40 procenta, po poledni dále oslabily o 3,51 procenta a ve 13:00 se obchodovaly na 866,50 korunách za kus. CETV kopíruje čtvrteční vývoj na Nasdaq a obchoduje se v pásmu 505 až 515 korun. Také CETV ve čtvrtek postihl výrazný propad, když ztratila přes šest procent a zavřela kurzem 515,50 koruny.

Výrazně ztrácejí i cenné papíry AAA, a to 3,90 procent a momentálně se obchodují za 13,54 koruny.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru