Pražské burze se ve čtvrtek nevedlo zrovna  nejlépe. Hlavní index PX propadl o 3,32 procenta na 1135,2 bodu. Vyplývá to z údajů burzy.

Ještě ráno před obchodováním byl index PX slabší jen o jedno procento. "V souladu s velkým poklesem v evropském bankovním sektoru se na tom značnou mírou podílela Erste Bank," uvedl analytik Komerční banky Josef Němý.

Cenné papíry Erste Bank oslabily o 5,46 procenta na 691 korun. Oslabily i všechny ostatní tituly ve SPADu kromě společnosti ECM, se kterou ovšem neproběhnul ani jeden obchod.

NWR se ztrátou 13 procent

Nejvíce však ztrátily akcie NWR, a to o nakonec 13,05 procenta. Podle Němého je to proto, že investoři nakonec vyhodnotili včera oznámené ceny uhlí pro rok 2010 negativně. "Ukázalo se, že některá očekávání byla nastavena až příliš vysoko a akcie NWR zřejmě začali vyprodávat velcí hráči ze zahraničí," dodal Němý.

Přes dvě procenta oslabily také cenné papíry energetické skupiny ČEZ, Unipetrolu a KITD. Akcie ČEZu poklesly na 898 korun. Cenné papíry ECM se zastavily na nule.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru