Na český bankovní trh vstupuje nový hráč, a to belgická skupina AXA. Společnost o tom v úterý informovala v tiskové zprávě. Svoji činnost zahájila nabídkou spořícího účtu.

Šéfem nové české banky je Petr Skok, který byl dlouholetým pracovníkem Komerční banky. Skupina Axa má dosud v Česku pojišťovnu, penzijní fond a prodej vlastních podílových fondů.

V Česku bude AXA Bank působit jako pobočka AXA Bank Europe na základě bankovní licence, kterou má registrovanou v Belgii a kterou je možné podle legislativy Evropské unie používat s povolením regulátorů ve všech zemích EU.

V celé Evropě skupina má 2000 zaměstnanců. Celková aktiva dosahují hodnoty 29 miliard eur a objem poskytnutých úvěrů je 12 miliard eur.

Hlavní centrála se nachází v Bruselu a kromě Belgie skupina AXA působí v Německu, Maďarsku, Švýcarsku a Francii.

Pojišťovna a banka na webu

AXA Bank byla založena v Belgii v roce 2000 na základě fúze společnočností Anhyp a a Ippa. Ještě v létě téhož roku proběhla akvizice Frankfurt Boden Kredit Bank skupinou AXA.

Zvláštností u skupiny AXA je integrovaný web pro bankovní i pojistné produkty. Vyhlašovaná úroková sazba pro spořící účet je stanovena ve výši 2,5 procentního bodu. Banka poskytuje také věrnostní bonus 0,5 procentního bodu na konci roku.

Založení, vedení a zrušení účtu je bez poplatků a také interní platby jsou bez poplatků.

V případě tuzemské platby jsou dvě platby prostřednictvím internetového bankovnictví zdarma a další již za 19 korun. Na území České republiky bude prozatím otevřeno 30 poboček.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru