Václav Fischer dal cestovní kanceláři Fischer souhlas, aby používala jeho příjmení. Uvedla to Mladá fronta Dnes (MfD). Miliardář Karel Komárek, vlastník skupiny KKCG, a Fischer tak ukončili vzájemné spory, které zaměstnávaly právníky i soudy několik let. CK Fischer je členem finanční skupiny KKCG.

"Od samého počátku jsem tvrdil, že když budu požádán, svolení udělím. Svolení s použitím jména ve firemním názvu není majetková hodnota, nikdy jsem - a to ani v rámci mé žaloby v této věci - za udělení svolení nic nepožadoval," řekl listu Fischer.

Fischer zažaloval cestovku v říjnu roku 2007. Bylo to v době, kdy byly spory s Komárkem nejvyhrocenější. Zdůvodňoval to jedním z paragrafů obchodního zákoníku, v němž stojí, že pokud je součástí názvu firmy jméno společníka, který už ve firmě nepůsobí, může ho firma užívat jen s jeho souhlasem. Cestovka dokonce řešila, zda se přejmenuje na CKF.


Předloni soud zakázal CK Fischer používání názvu. Komárek se obratem odvolal, ale než rozhodl odvolací soud, Fischer loni na jaře žalobu stáhl. Tehdy dal Fischer podle svých slov souhlas s používáním názvu. KKCG dohodu oficiálně ani nepotvrdila, ani nevyvrátila, podle zdrojů z firmy k ní ale skutečně došlo.

Sám Fischer by však mohl mít na ukončení sporů zájem. KKCG totiž na něj dříve podala žaloby v hodnotě okolo jedné miliardy korun, například kvůli směnkám, kterými osobně Fischer za dluhy cestovky ručil.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru