Akcie amerických korporací dopoledne v New Yorku výrazně klesly, protože investory znepokojila makroekonomická čísla. Na trh přišly zprávy o nezaměstnanosti a zakázkách na zboží dlouhodobé spotřeby.

Klíčový index Dow Jones klesl v poledne newyorského času o 1,39 procenta na 10.093,93 bodu. Index Nasdaq Composite se podle stránek Yahoo! Finance v 18 hodin SEČ snížil na 2173,6 bodu se ztrátou 2,2 procenta.


Obchodníky s akciemi v New Yorku také znepokojila ratingová agentura Standard & Poor's prohlášením, že již neřadí britský bankovní systém mezi ty nejstabilnější a nejméně rizikové. Zpráva posílila kurz dolaru a investoři se uchýlili k větším jistotám. Dolů tak šly ceny komodit a akcie firem dodávajících materiály.

Již týden znepokojuje investory plán prezidenta Baracka Obamy přitvrdit regulaci bankovního sektoru a zpřísnit podmínky obchodování pro velké instituce. Neklid vyvolává i možnost, že předseda centrální banky Fedu Ben Bernanke nezíská znova mandát, napsala agentura AP.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru