Čeští házenkáři v posledním vystoupení na mistrovství Evropy proti Německu téměř po celý zápas prohrávali, ale nakonec vydřeli remízu 26:26. Díky nerozhodnému výsledku a následné prohře Slovinců se Španělskem skončili ve čtvrtfinálové skupině v Innsbrucku čtvrtí a v celkovém pořadí turnaje obsadili osmou příčku. Tím vyrovnali nejlepší výsledek národního týmu na ME v posledním desetiletí.

"Po průběhu zápasu mohu být s remízou spokojen a jsem rád, že jsme v tomto utkání dokázali remizovat. Nemám teď sílu na to, abych střetnutí konkrétněji zhodnotil, ale skládám před svým týmem velký kompliment," prohlásil po utkání trenér Martin Lipták.
Pokud Slovinci večer neporazí Španělsko, obsadí Češi ve skupině dokonce čtvrté místo, což by jim vyneslo v celkovém pořadí turnaje osmou příčku. To by byl nejlepší výsledek národního týmu na ME v posledním desetiletí.

Vstup do utkání měli Češi výborný, rychle vedli 3:0 a zdálo se, že se dostali do vítězného rytmu z minulých utkání. Jenže opak byl pravdou - Němci osobní obranou nejlepšího střelce šampionátu Jíchy otupili největší českou zbraň a rychle otočili průběh utkání ve svůj prospěch.

Do poločasu už soupeře nepustili do vedení. Brankostroj německého týmu se zastavil pouze na chvíli, když Češi vyrovnali na 9:9, ale v poločase už zase vedli o dva góly.

Trenér Lipták udělal už před pauzou několik změn, na palubovce se objevili odpočatí hráči a dokázali udržet s Němci vyrovnaný krok; na lavičce odpočíval nějaký čas i Jícha. Největší zbraní soupeře v této fázi byl gólman Bitter, jenž likvidoval jeden český pokus za druhým.

Na druhé straně se však chytil i český brankář Galia a třináct minut před koncem bylo znovu srovnáno (20:20). Od té chvíle zápas spěl do dramatické koncovky, byť Češi neustále dotahovali soupeřovo vedení.

Pak ale sebral poslední síly Jícha a znovu byl tahounem mužstva za úspěšným výsledkem. Jeho branka znamenala po dlouhém čase první české vedení (26:25), a přestože Němci v závěru vyrovnali, ke vstřelení vítězného gólu už díky taktickému výkonu Čechů nedostali možnost. Naopak mohli být rádi, že se Nocar ocitl před prázdnou brankou až po závěrečné siréně.

Česká republika - Německo 26:26 (14:16)

Sestava a branky ČR:
Štochl, Galia - Nocar, Vítek, Mičkal 1, Zdráhala, Vraný 3, Kubeš 1, Piskač 1, Jícha 6, Filip 4/2, Sobol 1, Mráz 2, Stehlík 3, Hynek, Sklenák 4. Nejvíce branek Německa: Kaufmann 7, Gensheimer 6/2, Müller a Theuerkauf po 3. Rozhodčí: Abrahamsen, Kristiansen (oba Nor.). Sedmimetrové hody: 3/2 - 3/2. Vyloučení: 4:2. Diváci: 6000.

Čtvrtfinálová skupina II (Innsbruck):  Slovinsko - Španělsko 32:40 (14:20), Polsko - Francie 24:29 (10:15).

6. Slovinsko 5 0 2 3 159:178 2

Čtvrtfinálová skupina I (Vídeň): Norsko - Island 34:35 (16:18), Rusko - Rakousko 30:31 (15:17), Chorvatsko - Dánsko 27:23 (14:11).

1. Chorvatsko 5 4 1 0 134:123 9

2. Island 5 3 2 0 163:149 8

3. Dánsko 5 3 0 2 136:134 6

4. Norsko 5 2 0 3 138:135 4

5. Rakousko 5 1 1 3 147:156 3

6. Rusko 5 0 0 5 140:161 0