Rozhovor
Šéf KIT digital
Kaleil Isaza Tuzman

Na pražské burze jsme blíž místním investorům
Po 2 letech se na burze objevila nová firma - KIT digital. Nyní se po pondělním začlenění mezi pražské tituly zařadí i do skupiny systému SPAD, kde se obchodují elitní akcie. Rozhodl o tom kotační výbor Burzy cenných papírů v Praze (BCPP).

 

Součástí SPADu se stanou akcie KIT digital již od čtvrtka 28. ledna. Činnost tvůrce trhu tento titul bude vykonávat člen BCPP, společnost Patria Finance.

"V segmentu SPAD jsou od 28. ledna akcie KITD zařazeny do třetí obchodní skupiny s možností obchodování také v automatických obchodech a za určitých podmínek i v blokových obchodech. Standardní množství, tedy jeden lot, je stanoveno na 500 ks akcií, maximální dovolené rozpětí kotace, tedy spread, je stanoveno na 10 korun," stojí v prohlášení burzy.

Akcie KIT digital jsou na pražské burze obchodovány v rámci tzv. duálního listingu s americkým trhem Nasdaq. V kontinuálním režimu pražské burzy akcie aktuálně obchodují na úrovni 200 korun za akcii. První den po vstupu na burzu akcie nováčka vylétly o 16 procent na úroveň 220 korun, potom se však zase propadly.

S KIT digital vstoupil na burzu v Praze i zcela nový sektor. Populární IT, které na konci 90. let rozpoutalo mánii na burzách v USA, která vyvrcholila prasknutím internetové bubliny. IT je nyní zároveň mezi akciemi doporučováno jako nejperspektivnější obor.

"O to, co se povedlo nám, se pokoušelo mnoho jiných IT firem, kterých je v Česku dostatek. My jsme byli nakonec první," říká přitom šéf Kaleil Tuzman.

 

 

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru