Dosud byla v Česku práce z domova jen okrajovou záležitostí. To chce změnit pobočka americké banky Citibank, která ji hodlá masověji využívat. Z domova by tak mohlo pracovat dvě stě z 860 českých zaměstnanců firmy, zkoumá se ale i možnost dalšího rozšíření.

Záměr souvisí s chystaným stěhováním české centrály z pražské Evropské ulice do čtvrti Nové Butovice, potvrzuje mluvčí banky Branislav Cehlarik.

Sdílení pracovních míst

"Vzniknou nám samozřejmě úspory, což je jeden z efektů stěhování. Ale není to tak, že bychom si pronajímali v Butovicích menší počet pracovních míst, a tím byli k rozšíření práce nuceni," uvádí Cehlarik.

Součástí testovaného programu „Alternativní pracovní místa“ je ale i sdílení pracovních míst (více lidí na jeden stůl s počítačem). Možnost práce z domova běží v Citibank pátým rokem.

"Případné zvýšení počtu lidí bude součástí programu, který v současné době zatím analyzujeme," pokračuje ředitel lidských zdrojů Citibank Pavel Bořil. Podle něj se dá čekat, že počet těchto lidí naroste, protože dlouhodobě zaměstnanci projevují o tuto možnost zájem.

Podobně jako jiné firmy ve světě se snaží „vybalancovat pracovní a soukromou část života zaměstnanců“, což má právě tato forma práce umožňovat.

"Práce z domova je vhodná pro určité druhy činností, například pro obchodníky, kteří jsou často v terénu, či pro kreativce a analytiky. Tedy u pozic, u kterých má smysl home office zvažovat," vysvětluje Bořil.

Podrobnosti čtěte v úterních HN.
Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru