Americká automobilka General Motors uzavře továrnu německé divize Opel v belgických Antverpách, která zaměstnává 2300 lidí. Uvedly to ve středu zdroje agentury Reuters. GM již dříve varovala, že továrna je v ohrožení, konečné rozhodnutí však dosud odkládala.

"Neustoupili od rozhodnutí uzavřít Antverpy. Nyní (generální ředitel Opelu Nick) Reilly oznámil, že to bude realizováno," řekl agentuře Reuters zdroj z podniku.

Rozsáhlá restrukturalizace

Opel zaměstnává v Evropě zhruba 50 000 lidí, z toho 25 000 v Německu. GM hodlá na restrukturalizaci Opelu vynaložit 3,3 miliardy eur (zhruba 85 miliard korun) a usiluje o získání státní pomoci od zemí, ve kterých má Opel továrny. Podle dřívějších informací by měla restrukturalizace zahrnovat zrušení více než 8000 pracovních míst.

Reilly minulý týden nahradil ve vedení Opelu Hanse Demanta, který podnik řídil od roku 2004. Reilly již loni vystřídal v čele evropských aktivit GM Carla-Petera Forstera. Ten patřil mezi zastánce prodeje Opelu kanadskému výrobci automobilových součástek Magna. GM však nakonec od tohoto prodeje ustoupila a rozhodla se provést restrukturalizaci divize sama.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru