Stát letos podnikatelům a malým podnikům pravděpodobně již neodpustí placení záloh daně z příjmu. V diskusním pořadu České televize Otázky Václava Moravce to uvedl místopředseda vlády a ministr zahraničí Jan Kohout.  Odpuštění záloh pro minulý rok činilo 12 miliard korun.

"V tuto chvíli se kloním k tomu, že není třeba opakovat toto opatření, které bylo jednorázové pro tu nejtěžší krizi," prohlásil Kohout, podle kterého je ale s konečným rozhodnutím nutné vyčkat na aktuální analýzu vývoje české ekonomiky.

Ve stejném duchu se vyjádřili i ministr obrany Martin Barták a náměstek ministra financí Bohdan Hejduk. "Nedomnívám se, že se k tomu budeme muset za každou cenu uchylovat," prohlásil Barták.

"Domnívám se, že zatím se o těchto opatřeních neuvažuje. Samozřejmě bude záležet i na dalším vývoji výběru daní, ale domníváme se, že to velmi mírné oživení ekonomiky by mohlo zlepšit právě i výběr daní," řekl Hejduk.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru