Prodej videoher a herních zařízení ve Spojených státech v prosinci stoupl o čtyři procenta na rekordních 5,5 miliardy dolarů (zhruba 99,2 miliardy Kč). Z odhadu průzkumové agentury NPD vyplývá, že odvětví uzavřelo složitý rok v pozitivním duchu.

Tržby za herní zařízení vzrostly o 16 procent, ale prodej softwaru se o sedm procent snížil. Nejprodávanější herní konzolou byla Wii od japonského Nintenda, prodalo se jich rekordních 3,8 milionu.

Pomohla jí v tom i předvánoční propagace v maloobchodním řetězci Wal-Mart, podotkl analytik společnosti Wedbush Morgan Michael Pachter. Podle něj se tato propagace konzoly Wii projevila i v číslech za celé odvětví.


Prodej konzoly PlayStation 3 od japonské společnosti Sony vyskočil téměř o 90 procent na 1,36 milionu. Konzol Xbox 360 od amerického Microsoftu se prodalo 1,31 milionu.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru