Prodej videoher a herních zařízení ve Spojených státech v prosinci stoupl o čtyři procenta na rekordních 5,5 miliardy dolarů (zhruba 99,2 miliardy Kč). Z odhadu průzkumové agentury NPD vyplývá, že odvětví uzavřelo složitý rok v pozitivním duchu.

Tržby za herní zařízení vzrostly o 16 procent, ale prodej softwaru se o sedm procent snížil. Nejprodávanější herní konzolou byla Wii od japonského Nintenda, prodalo se jich rekordních 3,8 milionu.

Pomohla jí v tom i předvánoční propagace v maloobchodním řetězci Wal-Mart, podotkl analytik společnosti Wedbush Morgan Michael Pachter. Podle něj se tato propagace konzoly Wii projevila i v číslech za celé odvětví.


Prodej konzoly PlayStation 3 od japonské společnosti Sony vyskočil téměř o 90 procent na 1,36 milionu. Konzol Xbox 360 od amerického Microsoftu se prodalo 1,31 milionu.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru