Americká automobilka General Motors Co. možná opět otevře některé již zavřené továrny. Důvodem je,že se jí nedaří vyrábět některé modely dostatečně rychle. Novinářům to v rámci detroitského autosalonu řekl prezident automobilky pro oblast Severní Ameriky Mark Reuss.

Továrny GM vyrábějící modely Chevrolet Equinox, GMC Terrain, Cadillac SRX a Buick LaCrosse nyní podle Reusse vyrábějí na plnou kapacitu, avšak nedaří se jim uspokojit poptávku. Neuvedl však jméno žádné továrny, která by mohla být otevřena.

GM uzavřel v loňském roce, kdy se dostal do režimu bankrotové ochrany, 14 továren. Dvě továrny, ve Spring Hill a Janesville, si ponechala automobilka v záloze pro případné rychlé obnovení výroby, pokud by bylo potřeba, napsala agentura AP.

GM loni na krátkou dobu požádala o bankrotovou ochranu a rozhodla o rozsáhlé restrukturalizaci zahrnující prodej některých značek, jejímž cílem je přeměna v menší podnik, který by dokázal pružněji reagovat na požadavky zákazníků. Většinovým majitelem "nové GM" je americká vláda, která poskytla na záchranu podniku nejvíce peněz.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru