Vůbec první dražbu zabavených věcí firmy, která nezaplatila pokutu státním správním úřadům, pořádá příští pondělí Celní úřad Plzeň. Celníci budou dražit například skútr, motorovou koloběžku, dětskou čtyřkolku, vozíky na převoz palet a auta na dálkové ovládání, řekla mluvčí ředitelství Jitka Blahutová.

"Movité věci celní úřad zajistil na základě exekučního příkazu dlužníkovi a vydražené peníze budou použity na úhradu dluhu," dodala. Podle informací jde o dluh pražské firmy ve výši téměř 50.000 korun. Firma, která má prodejnu v plzeňském regionu, nezaplatila pokutu České obchodní inspekci. "Věci, které se zajistily, by měly na zaplacení dluhu (pokuty plus exekučních nákladů) stačit. Případné přebytky vrátíme," uvedla mluvčí.

Celníci předpokládají, že kvůli hospodářské krizi bude takových dražeb přibývat. Doposud vymáhali nezaplacené pokuty po fyzických osobách, které je ale uhradily po obsílkách anebo při zajišťování věcí do dražby, k níž tak zatím nemuselo nikdy dojít.

Fotografie na webových stránkách

Celní úřad převzal takzvanou dělenou správu od finančních úřadů a může pokuty vymáhat už několik let. Musí jít o sankce udělené jinými státními správními úřady jako je policie, ČOI a Státní zemědělská a potravinářská inspekce. Celníci dosud vykonávali dražby věcí zajištěných na tržnicích, kromě padělků, anebo v rámci celního řízení poté, co objevili pašované zboží při hraničních kontrolách.

Dražba se uskuteční v sídle úřadu v Plzni, Domažlická 178, od 11:00. Fotografie prodávaných předmětů a další informace k dražbě jsou uvedeny na webových stránkách www.celnisprava.cz.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru