Zemětřesení o síle 6,5 stupně Richterovy škály zasáhlo sever státu Kalifornie v USA. Uvedla to americká geologická služba (USGS). Zemětřesení bylo zaznamenáno v 16:27 místního času. Poté následovalo několik slabších otřesů o síle nejvýše 4,5 stupně. Vlna cunami podle amerických úřadů nehrozí.

Město Ferndale se nachází 426 kilometrů na sever od San Franciska. Lehce poškozena byla budova místní radnice. List Los Angeles Times uvedl, že otřesy mohli lidé zaznamenat i v San Francisku.

Zemětřesení si vyžádalo výpadky elektřiny v několika pobřežních oblastech asi u 28 tisíc odběratelů, uvedl zpravodajský server CNN. Lidé hlásili také úniky vody a plynu. Několik lidí bylo lehce zraněno střepy z roztříštěných oken. Ztráty na životech nejsou hlášeny.


"Několik lidí má pocuchané nervy, ale jinak myslím, že jsme to přečkali dost dobře vzhledem k tomu, jak velké zemětřesení to bylo," řekl podle agentury AP mluvčí požárníků ve městě Eureka, odkud jsou lehká zranění hlášena.

Slabé zemětřesení zasáhlo severokalifornskou oblast Silicon Valley už v pátek. Otřesy o síle 4,1 stupně úřady ve stejné oblasti zaznamenaly také ve čtvrtek.

 

Související