Pražská burza ve středu pokračovala již třetí den v růstu. Index PX vzrostl o 0,61 procenta na 1156,7 bodu. Dařilo se akciím Erste Bank a těžební NWR. Vyplývá z údajů burzy.

Největší růst ve středu zaznamenaly cenné papíry Erste Bank. Ty vzrostly oproti úterním uzavíracím hodnotám o 2,55 procenta na 733 koruny. V dalším posilování pokračovaly také akcie těžební NWR, když dnes si připsaly 2,52 procenta a uzavřely tak na 183 Kč. Polepšily si i akcie Philip Morris, které přidaly 2,25 procenta na 9100 koruny. Nejvíce obchodovaným titulem s objemem uzavřených obchodů přes 458 milionů korun byly dnes akcie ČEZ. Posílily však jen nepatrně, a to o 0,01 procenta na 908,20 koruny.

Naopak se nedařilo cenným papírům druhého bankovního domu - Komerční banky, které odepsaly 1,17 procenta na 3815 koruny. Ztrácely také akcie Unipetrolu. Ty ve středu klesly o 0,69 procenta na 144 Kč. Pokles zaznamenaly také akcie Telefóniky. Jejich hodnota se snížila oproti úterním uzavíracím hodnotám o 0,14 procenta na 429,90 koruny.

V systému pro nejlepší akcie SPAD dnes byly uzavřeny obchody obchody v objemu za 1,015 miliardy korun, když průměrný objem obchodů za poslední rok je přitom 1,601 miliardy korun.

Z okolních středoevropských trhů rostl krátce po 17:00 nejvíce budapešťský BUX, který si připisoval 0,55 procenta. Varšavský WIG 20 pak přidával 0,40 procenta. Rakouská burza dnes byla kvůli státnímu svátku uzavřena.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru