Společnost Electronic Arts, která vyvíjí a prodává počítačové hry, se na rozdíl od několika jiných firem postavila za golfistu Tigera Woodse. Jeho image v posledních týdnech utrpěla poté, co vyšly na světlo jeho manželské nevěry.

EA Sports spolupracuje s Woodsem více než deset let. Partnerství je výhodné pro obě strany, neboť hry zaštítěné golfistovým jménem vydělaly společnosti stovky milionů dolarů.

Prezident EA Sports Peter Moore v pondělí uvedl, že se firma rozhodla s Woodsem nadále spolupracovat. "Bez ohledu na to, co se stalo v jeho osobním životě, a bez ohledu na to, že se rozhodl golf na čas opustit, je Tiger Woods stále jedním z nejlepších sportovců historie," uvedl Moore na webu EA Sports.

Čtyřiatřicetiletý Woods ohlásil dočasný odchod od golfu poté, co se přihlásilo více než deset žen, které s ním měly v době jeho manželství poměr. Kvůli změně mediálního obrazu z dokonalého otce a manžela v záletníka se už od golfové světové jedničky odvrátily společnosti AT&T a Accenture. Firmy Gillette a Tag Heuer pak oznámily, že omezí Woodsovo účinkování v reklamě.

Související