Průměrná cena benzinu u čerpacích stanic v České republice vzrostla v prvních dvou dnech letošního roku o téměř korunu na 29,13 koruny za litr. Nafta zdražila podobně na 27,51 Kč/l, uvedla společnost CCS, která ceny pohonných hmot pravidelně sleduje.

Ekonomové pro začátek roku zdražení předpovídali. "Spolu s oslabením koruny v předchozím období znamenají všechny vlivy v souhrnu zdražení maloobchodních cen benzinu i nafty až o několik desetihaléřů.

K tomu se přidává zvýšení spotřebních daní a DPH od nového roku, proto v následujících týdnech motoristy nic příjemného nečeká," uvedl koncem roku 2009 analytik společnosti Colosseum Štěpán Pírko.

Benzin Natural 95 tankovali motoristé v sobotu nejdráž v Praze, kde jeho průměrná cena stoupla na 30,17 Kč/l. Následovala Vysočina s cenou 29,77 Kč za litr a Jihomoravský kraj s 29,30 Kč/l.

Nejlevnější benzin byl naopak k dostání v Jihočeském kraji, kde stál litr v průměru 28,43 Kč. Následoval Ústecký a Pardubický kraj s cenou 28,74, respektive 28,81 Kč/l.


Nafta byla v sobotu nejdražší také v Praze, kde litr dieselu stál 28,28 Kč/l. Na Vysočině lidé tankovali za 28,13 Kč/l a v Jihomoravském kraji za 28 Kč/l. Nejlevnější nafta byla naproti tomu k dostání za 26,50 Kč/l ve Zlínském kraji.
Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru