Západoevropské akcie dosáhly v uplynulém roce díky překonání finanční krize a nastartování hospodářského oživení z recese nejvyššího přírůstku za posledních 10 let.

Jejich hlavní index Eurofirst 300 získal celoročně 25,7 procenta, stačilo to však na smazání jen asi poloviny loňského rekordního propadu o 45 procent.

Ve čtvrtečním zkráceném obchodování index Eurofirst 300 stoupl o 0,3 procenta na závěrečných 1045,81 bodu. Růst podobně jako po většinu roku vedly akcie těžařských firem, které povzbuzoval nárůst cen komodit.
Index londýnské burzy FTSE 100 za rok posílil o 22 procent a zaznamenal nejvyšší nárůst od roku 1997. Index DAX německých akcií ve Frankfurtu letos posílil o 24 procent a index pařížské burzy CAC-40 stoupl o 22 procent, nejvíce od roku 2005.
Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru