Česká pošta zrušila výběrové řízení na firmu, která bude uklízet její pobočky. Během čtyř let si úklidová společnost měla přijít na přibližně 560 milionů korun.

Důvodem zrušení tendru byly pochybnosti, zda podnik při jeho vypsání postupoval v souladu se zákonem. Vyplývá to z internetového informačního systému o veřejných zakázkách a sbírky rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.

Zakázku na podzim šetřil antimonopolní úřad, který měl pochybnosti, zda pošta postupovala zákonným způsobem při stanovení technických kvalifikačních předpokladů a dalších zadávacích podmínek. Než však mohl ÚOHS rozhodnout, podnik tendr zrušil a chystá se jej vypsat znovu.

Pošta požadovala, aby průměrná míra fluktuace zaměstnanců úklidové firmy za poslední tři roky nepřekročila 15 procent ročně. Firma také měla mít provozovny ve všech krajích a každá z nich měla disponovat nejméně pěti servisními vozidly.


Česká pošta provozuje kolem 3400 poboček a zaměstnává 36.000 lidí. Za letošní rok očekává tržby okolo 20 miliard korun.

 

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru