Společnost CET 21, která vlastní licenci k vysílání televize Nova, může čerpat úvěr až tří miliard korun na refinancování současného dluhu včetně závazků uvnitř skupiny Central European Media Enterprises. Ve středu o tom informovala mateřská CME.

Úvěr poskytnou Česká Spořitelna ze skupiny Erste Bank spolu s bankami UniCredit a BNP Paribas. Bude s úrokem 490 základních bodů nad sazbou PRIBOR a zprostředkovala ho Erste.

K 21. prosinci mohla CET 21 čerpat 2,5 miliardy Kč a má k dispozici ještě rezervu 500 milionů. Splatnost je k 30. dubnu 2012 s možností prodloužení o rok. CME provozuje televizní stanice ve střední a východní Evropě, napsal Reuters.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru