Pražská burza zakončila poslední předvánoční seanci se ztrátou. Hlavní index PX odepsal 0,56 procenta na 1105,3 bodu. Největší ztrátu zaznamenaly akcie mediální společnosti CME. Index PX v porovnání s pátečním závěrem oslabil o 3,3 bodu.

Akcie CME odepsaly 2,77 procenta na 424 korun. Titul si v porovnání s pátečním závěrem pohoršil, minulý týden akcie CME uzavřely na 447,30 koruny za akcii. Společnost ve středu oznámila, že CET 21, která vlastní licenci k vysílání televize Nova, může čerpat úvěr až tří miliard korun na refinancování současného dluhu včetně závazků uvnitř skupiny CME.

Nedařilo se cenným papírům developera Orco, které při minimálních objemech obchodů ztratily téměř dvě procenta na 155,01 koruny. Akcie rakouské Erste Bank oslabily o 1,27 procenta na 683 korun.

Ve středu nejvíce obchodované akcie mobilního operátora Telefóniky O2 klesly o 0,69 procenta na 420 korun. Pohoršily si i cenné papíry energetické společnosti ČEZ, a to o 0,59 procenta na 862 korun.

Naopak nejvíce rostly akcie realitní firmy ECM, které přidaly 4,87 procenta na 308,10 koruny. Likvidita na titulu byla ale minimální. Se ziskem 0,62 procenta na 3905 korun uzavřely akcie Komerční banky. V porovnání s pátečním závěrem si akcie KB polepšily, když v pátek uzavřely na 3850 korun za akcii.

Objem obchodů v systému pro nejlepší akcie SPAD byl za dnešní den 718,2 milionu korun. Průměrný objem obchodů za poslední rok je 1,612 miliardy Kč.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru