Vedení fotbalistů Mladé Boleslavi se dnes dohodlo na ukončení spolupráce s trenérem Dušanem Uhrinem. Klub to uvedl na svém webu, důvody ukončení spolupráce nechtějí obě strany komentovat. Stejně tak zůstává nejasné, kdo Uhrina nahradí.

"Mezi svátečními dny v závěru roku bude vedení klubu intenzivně řešit obsazení postu hlavního trenéra, nyní další informace nemáme," řekl ČTK mluvčí klubu Jiří Koros. "Jméno nového kouče oznámíme zřejmě až počátkem příštího roku," doplnil. Boleslav startuje zimní přípravu 4. ledna.

Uhrin podruhé neuspěl

Dvaačtyřicetiletý kouč tým vedl po svém návratu z Rumunska od května, v první polovině sezony ambiciózní klub dovedl na šesté místo v tabulce; na první Jablonec ztrácí Středočeši sedm bodů.

Dušan Uhrin mladší si jméno udělal v minulosti právě v Boleslavi. Tým kolem Kuliče, Pecky a Matějovského dovedl v sezóně 2005/2006 na druhé místo, které je zatím maximem Středočechů. Uhrin poté sbíral zkušenosti v rumunském Temešváru a Kluži. Druhé angažmá v Boleslavi, kam přišel letos na jaře už tak úspěšné nebylo.

Syn úspěšného kouče stříbrné reprezentace z Eura 1996 Boleslav převzal v závěru sezóny. Mužstvo se mu ale nastarovat nepodařilo, ve třech zápasech ani jednou nevyhrál a Boleslav skončila šestá.

Nevyrovnané výkony pokračovaly i na podzim. Uhrinovi se třeba podařilo oživit Marka Kuliče, který na podzim zaznamenal devět branek. Na druhou stranu Boleslav zažila i sedmizápasovou sérii bez výhry, při níž prohrála například doma se sestupem ohroženými Bohemians 1905 gólem Štohanzla z poloviny hřiště. Po zlepšených výkonech v závěru podzimu přišel v posledním kole debakl 0:3 v Liberci.

V lize končí čtvrtý kouč

Středočeši jsou čtvrtým klubem, který v této sezoně mění trenéra. U střížkovských Bohemians hned zkraje ročníku skončil Robert Žáka, jehož nahradil Jaromír Jindráček.

V Českých Budějovicích vystřídal Pavla Tobiáše Jaroslav Šilhavý a v Liberci převzal tým místo Ladislava Škorpila Josef Petřík.

Související