Energetická skupina ČEZ získala od české pobočky UniCredit Bank úvěr v objemu 75 milionů eur, tedy v přepočtu téměř dvě miliardy korun. Splatnost úvěru je dva roky. ČTK to dnes řekla mluvčí Eva Nováková.

Úvěrovou smlouvu skupina ČEZ uzavřela s UniCredit Bank Czech Republic 22. prosince. "Prostředky z úvěru budou použity na všeobecné finanční potřeby Skupiny ČEZ," dodala Nováková.

Obnova a rozvoj distribuční soustavy

Skupina již letos uzavřela úvěrovou smlouvu s EIB na až 200 milionů eur na podporu financování obnovy a rozvoje distribuční soustavy v ČR, nebo smlouvu s konsorciem vedeným Bayerische Landesbank na 262,3 milionu eur na výstavbu větrné elektrárny v rumunském Fantanele.

Společnosti ČEZ stoupl do září čistý zisk meziročně o 6,6 procenta na 44,2 miliardy korun. Provozní výnosy ve stejném období vzrostly o 5,1 procenta na 138,6 miliardy korun.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru