Většinový vlastník investiční a finanční skupiny PPF Petr Kellner obsadil opět první místo v žebříčku 100 českých a slovenských miliardářů, který sestavil časopis Týden. Hodnota Kellnerova majetku se pohybuje mezi 57 a 65 miliardami korun.

Pomyslnou stříbrnou příčku obsadil s hodnotou majetku mezi 35 až 48 miliardami korun podnikatel Andrej Babiš, který je jediným vlastníkem skupiny Agrofert. Ta podniká v oblasti zemědělství, potravinářství a chemického průmyslu.

Třetí místo pak v hodnocení Týdnu - s majetkem v hodnotě mezi 27 až 32 miliardami korun - získal Pavel Tykač. Ten je polovičním majitelem společnosti Czech Coal, která vlastní mosteckých dolů.

Na čtvrté místě se pak umístil Karel Komárek - většinový majitel firmy KKCG. Ta podniká v oblasti průmyslu, ropy a zemního plynu, financí a investic.


Pátou a šestou příčku obsadili spoluvlastníci investiční skupiny Penta - Marek Dospiva a Jaroslav Haščák. Penta například v tuzemsku vlastní výrobce českých podzvukových letounů L-159 firmu Aero Vodochody.

Naopak podle hodnocení internetového serveru motejlek. com již Kellner nejbohatším českým a slovenským miliardářem není. V žebříčku nejbohatších českých a slovenských miliardářů ho údajně vystřídal právě majitel Agrofertu Andrej Babiš.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru