Česká pobočka britské banky HSBC už nebude poskytovat služby pro běžné klienty. Ti si musejí do dvou měsíců převést peníze do jiné banky. HSBC se chce v tuzemsku zaměřit na firemní klientelu a investiční bankovnictví. Uvedl to v pátek server iDNES.cz. Na českém trhu banka působí od roku 1997.

"Ze strategického hlediska se (služba) neukázala pro banku jako výhodná, proto končí," řekl serveru pracovník klientské linky.

HSBC se v Česku zaměřuje na bohaté klienty. Podmínkou založení konta osobního bankovnictví Premier je složení částky jeden milion korun do půl roku od podepsání smlouvy. Klient má k dispozici například bezplatné výběry z bankomatů po celém světě nebo poradenství v oblasti investičního bankovnictví od expertů v Česku i zahraničí. Za vedení účtu se neplatí, píše server.

Nový seznam: Francouzů, kteří mají konto ve Švýcarsku, je výrazně více - čtěte ZDE

HSBC patří mezi největší světové banky počtem klientů i velikostí. Po vypuknutí finanční krize se sice vyhnula státnímu dohledu, teď ale výrazně šetří. Vedle restrukturalizace svých poboček prodává evropská sídla a jen ve Velké Británii chystá výpovědi pro téměř 5000 zaměstnanců. HSBC navíc patří k nejpostiženějším bankám v dubajské krizi; vlastní dubajská aktiva v hodnotě 28,5 miliardy dolarů, uvedl iDNES.cz.

Tuzemská HSBC je součástí stejnojmenné globální bankovní a finanční skupiny. Ta byla založena v roce 1865 jako společnost Hongkong and Shanghai Banking Corporation Limited. Akcie skupiny se obchodují na burzách v Londýně, Hongkongu, New Yorku a Paříži.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru