Nejméně dvanáct osob v úterý zemřelo při bombovém útoku na kontrolní stanoviště armády v centru města Multan na východě Pákistánu. Minimálně 32 dalších lidí bylo zraněno, z toho 20 vážně. Informovaly o tom tiskové agentury s odvoláním na záchrannou službu.

Mezi mrtvými jsou čtyři vojáci a osm civilistů, včetně žen a dětí, upřesnila agentura DPA na základě sdělení lékaře ze záchranné služby.

Exploze také silně poničila několik okolních domů, včetně budovy hlavní pákistánské vojenské zpravodajské služby ISI.

Pachatelé zatím nejsou známi, k zodpovědnosti za útok se dosud nikdo nepřihlásil. Nicméně v posledních měsících provedli v Pákistánu množství pumových atentátů s více než čtyřmi stovkami mrtvých militantní islamisté. Naposledy byly v zemi spáchány krvavé útoky v pondělí, kdy nejprve sebevražedný útočník připravil o život deset lidí v Péšávaru na severozápadě země a při dvou dalších explozích na rušném tržišti v Láhauru ve východním Pákistánu zemřelo podle upřesněných informací agentury DPA 49 lidí.

Od té doby, co pákistánská armáda zahájila intenzivní ofenzivu proti militantnímu hnutí Taliban na severozápadě státu u afghánských hranic, je země vystavena neustálým teroristickým útokům.

Související