Hlasy reprezentačních kapitánů a trenérů zúžily počet hráčů, z nichž bude v anketě FIFA vybrán nejlepší fotbalista světa, na pět. Před vyhlášením ankety, které bude 21. prosince v Curychu, je zatím jisté jen to, že půjde o hráče španělských velkoklubů. V nominaci totiž zůstali už jen Cristiano Ronaldo, Andrés Iniesta, Kaká, Lionel Messi a Xavi.

Za největšího favorita je považován Argentinec Messi z Barcelony, jenž už minulý týden získal Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu hrajícího v Evropě. Z Barcelony jsou i španělští reprezentanti Xavi a Iniesta.

Real Madrid reprezentují poslední dva vítězové ankety FIFA, kteří do Španělska přišli před touto sezonou. Držitel ceny z roku 2007, Brazilec Kaká, hrál na jaře ještě za AC Milán, loňský vítěz Cristiano Ronaldo z Portugalska působil v Manchesteru United.

O čtvrtou cenu nejlepší fotbalistky světa za sebou se bude ucházet Brazilka Marta, spolu s ní jsou v poslední pětici další brazilská hráčka Cristiane, Angličanka Kelly Smithová a Němky Inka Gringsová a Birgit Prinzová.

Související