Americká společnost Westinghouse Electric odmítla, že by měla v plánu založení společného podniku, který by se ucházel o dostavbu jaderné elektrárny Temelín.

"Není pravda, že Westinghouse chce založit společný podnik s některým z účastníků v kvalifikačním procesu," řekl viceprezident Westinghousu Anders Jackson, který má ve firmě na starosti rozvoj projektů v divizi jaderné energetiky.

"Zprávy v některých médiích v posledních dnech naznačovaly, že Westinghouse by mohl zvažovat určitý druh spolupráce mezi Westinghousem a ruskou společností Atomstrojexport. Tak to ale vůbec není," dodal Jackson.

List Mladá fronta Dnes v sobotu napsal, že americký prezident Barack Obama by mohl v Praze oznámit, že Američané dostaví Temelín spolu s Rusy. MfD odkazovala na Obamovu cestu do Evropy, kam v tomto týdnu zavítá. Předseda vlády Jan Fischer ale řekl, že Obama do Prahy vůbec nepřijede.

 

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru