Počet pracovních míst mimo zemědělství v USA klesl v listopadu výrazně méně než se čekalo, a to o 11 tisíc. Ekonomové očekávali pokles o -119 tis. A zároveň celková míra nezaměstnanosti v USA za uplynulý měsíc listopad nečekaně klesla na 10 % oproti očekávaným 10,2 %, které byly zveřejněny v říjnu. Jde o velmi pozitivní zprávu pro americké trhy a pro US dolar. Měnový pár EUR/USD na tuto zprávu reagoval velmi rychlým oslabením eura a posílením amerického dolaru. Během pár minut se tak dostal z původních 1.5090 až k 1.5000.

Autor komentáře působí jako lektor a trader ve společnosti FXstreet.cz

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru