Českou mutaci hudební televizní stanice MTV zařadil do programové nabídky pro české a slovenské diváky provozovatel satelitní platformy CS Link. Nově spuštěný program provozovaný televizí Nova vysílají rovněž Skylink a Telefónica O2. Největší český poskytovatel kabelové televize UPC a také společnost Digi TV zatím nemají uzavřené komerční dohody o vysílání českého programu a dosud divákům nabízejí MTV Europe jiného provozovatele.

"Program byl zařazen do programových balíčků Mix, Total a lze jej přidat do individuálního balíčku Mých 6. Do konce roku ho všichni uživatelé CS Link můžou sledovat zcela zdarma," uvedl Daniel Klička ze společnosti Media Vision, která CS Link provozuje.

Podle něj se Media Vision zároveň stal obchodním partnerem TV Nova, provozovatele MTV, a zajišťuje výhradní distribuci signálu programu MTV pro všechny ostatní operátory - ostatní satelitní, kabelové i IPTV televize.

Nova: UPC a Digi TV již mohou českou MTV vysílat

Českou MTV měly podle Novy vysílat od jejího spuštění minulou neděli také UPC a Digi TV a tento nový program zde měl nahradit MTV Europe. Přesto doposud změna v programové nabídce nenastala. Televize Nova tvrdí, že nijak nepochybila.

"Za TV Nova byly splněny všechny nezbytné podmínky pro řádné vysílání signálu české verze MTV od ohlášeného termínu 29. listopadu 2009," uvedla mluvčí Novy Michaela Fričová.

Podle ní operátoři satelitního a kabelového vysílání akceptovali, že evropskou mutaci MTV nahrazuje na území Česka a Slovenska její lokální mutace provozovaná TV Nova a že budou ve svých sítích po termínu spuštění distribuovat lokální MTV za podmínek, které měli ve smlouvě s MTV Network International. "Problémy s naladěním českého MTV jsou tedy záležitostí jednotlivých operátorů. Někteří již přislíbili prodlení napravit do konce tohoto týdne," uvedla Fričová.

František Malina z UPC však řekl, že UPC má uzavřenou dohodu s majitelem televizních kanálů se značkou MTV a i nadále se bude touto dohodou řídit. Smlouva se týká provozovatele MTV Europe. "V současné době probíhají jednání o nahrazení tohoto programu českou verzí MTV, ale o jeho průběhu zatím nemohu nijak informovat," řekl.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru