Počet nezaměstnaných v Německu se minulý měsíc podle sezonně očištěných údajů překvapivě snížil o sedm tisíc osob na 3,422 milionu. Oznámil to spolkový úřad práce. Dodal, že míra nezaměstnanosti tak klesla na 8,1 procenta z říjnových 8,2 procenta.

Analytici podle průzkumu agentury Reuters předpokládali, že počet lidí bez práce stoupne o deset tisíc osob. Úřad uvedl, že údaje o německém trhu práce byly v listopadu podpořeny jednorázovými faktory, například změnami v metodě výpočtu celkového počtu nezaměstnaných. Dodal, že bez těchto faktorů by počet nezaměstnaných pravděpodobně stoupl zhruba v souladu s očekáváním analytiků.

Úřad rovněž upozornil, že v posledních měsících klesá využívání zkrácených pracovních úvazků. Ty podporuje německá vláda, aby přiměla firmy nahrazovat propouštění zaměstnanců pouhým zkracováním jejich pracovní doby.


Růst německého hrubého domácího produktu ve třetím čtvrtletí zrychlil na 0,7 procenta z 0,4 procenta v předchozích třech měsících. Německo je největší ekonomikou v Evropě. Je rovněž klíčovým trhem pro české podniky a do značné míry předurčuje, jak si povede celé české hospodářství.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru