Expresní přepravní společnost DHL Express má v úmyslu přestěhovat své evropské zastoupení z Belgie do Německa a České republiky. Informovala o tom dnes agentura AP. Firma by tak v Bruselu mohla zrušit až 788 pracovních míst.

Mluvčí DHL Claus Korfmacher řekl, že plánované změny se potenciálně mohou dotknout zmíněných pracovních míst v Belgii, protože firma přesune hlavní řídící funkce do Bonnu či na letiště v Lipsku. Část centrály se má přesunout i do Prahy.

DHL Express, který vlastní Deutsche Post, nyní jedná o počtu pracovních míst určených ke zrušení se zástupci odborů. Místa ale bude rušit postupně v průběhu příštích dvou let. Belgičtí zaměstnanci navíc dostanou možnost pracovat v místě, kam se DHL přestěhuje.

Belgický list De Standaard citoval jednoho zástupce pracovníků, který řekl, že v Belgii by mohlo zaniknout asi 883 míst. V samotné DHL Express prý 524, dalších 325 v třídírně DHL Aviation a 34 v letecké společnosti European Air Transport.

Deutsche Post hospodařila ve třetím čtvrtletí se ztrátou 83 milionů eur (asi 2,17 miliardy Kč). Příčinou byl propad tržeb v důsledku hospodářské krize a bankrot německé společnosti Arcandor. Ta vlastnila jedny z největších zásilkových společností v Německu.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru