Cena zlata dosahuje v dnešním obchodování nového historického maxima 1180,20 dolarů za trojskou unci. Důvodem je slabý dolar a prosakující zprávy, že Indie plánuje dále navýšit své zlaté rezervy. Největší světový spotřebitel žlutého kovu koupil od Mezinárodního měnového fondu na začátku tohoto měsíce 200 tun zlata. Od té doby zlato na trhu posílilo zhruba o 11 procent.

Také ostatní drahé kovy dnes posilují. Spotová cena stříbra roste o 1,2 procenta na 18,73 dolarů za unci, platina si připisuje 1,1 procenta na 1465 dolarů za unci a cena palladia šplhá o 1,2 procenta na 373,50 dolarů za unci.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru