Pět českých společností se umístilo v žebříčku Deloitte Technology Fast 500 EMEA, který zahrnuje nejrychleji rostoucí technologické firmy z 26 zemí Evropy, Blízkého východu a Afriky. Na špičku žebříčku vystoupala turecká společnost BIOTEKNO.

Nejúspěšnějším českým zástupcem se stala pojišťovací makléřská společnost INSIA, která obsadila 214. příčku. Informovala o tom společnost Deloitte v tiskové zprávě.

Žebříček vychází z porovnání obratu společností mezi roky 2004 až 2008. Jeho sestavení předcházelo říjnové hodnocení nejrychleji rostoucích firem ve střední Evropě. Průzkum zahrnuje firmy z oborů technologie, média, telekomunikace,biomedicínské vědy a ekotechnologie.

Nejúspěšnější firma Biotekno

Vítěz letošního hodnocení, turecká společnost BIOTEKNO, působí jako podnikový integrátor mobilních technologií se sídlem v Istanbulu. Za sledované pětileté období vykázal růst o 42 417 procent na 37,4 miliónu eur ve fiskálním roce 2008.

Do první desítky se letos probojovaly i další dvě turecké společnosti. Zemí s nejpočetnějším zastoupením zůstala Británie s 87 firmami v žebříčku. Z českých společností se v seznamu umístily kromě INSIA také společnosti INVIA CZ, a to na 249. místě), StringData na 260. místě, Trask solutions na 395. místě a DATASYS na 464. místě.

“Správný produkt založený na správné technologii může být spolu se správným týmem lidí tou pravou metlou na recesi. Rychle rostoucí technologické společnosti vědí, že nestačí prospívat v dobrých časech – musí být v předstihu před konkurencí i v době krize,” řekl David Halstead, vedoucí partner Deloitte pro program Technology Fast 500 EMEA.

“Stěžejním faktorem našeho úspěchu je náš fantastický týmový duch,” vyzdvihl šéf společnosti BIOTEKNO Ahmet İlhan Öney.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru