HTML clipboardTesco bude banka. Společnost Fiserv mu pomůže udělat potřebný skok k poskytování finančních služeb na úrovni běžných bank, informoval o tom server Finweb.sk.

Tesco si začalo najímat lidi, testovat úspěšnost bankovních poboček ve svých obchodech a navíc podepsalo pojistnou smlouvu s firmou Fortis. obchodní řetězec chce stavět hlavně na nespokojenosti klientů s tradičními bankami a strachem s finanční krize.

Nadnárodní řetězec uvádí, že má už 6 milionů klientských účtů. Objem úvěrů poskytovaných prostřednictvím kreditních karet ročně roste zhruba o 10 procent, objem osobních půjček o 19 procent, spořících účtů o 28 procent.


Firma bude nabízet bankovní služby nejdřív svým nejvěrnějším zákazníkům. Jde o členy věrnostního programu Clubcard, kterých je okolo 15 milionů. Kreditní kartu Tesco má zatím jen 10 procent z nich.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru