Rychlé občesrtvení západního stylu se chystá více rozšířit v Rusku. Americký řetězec Subway, který provozuje restaurace rychlého občerstvení ve zhruba 90 zemích světa včetně České republiky, plánuje právě do Ruska velkou expanzi. Do roku 2015 tam chce počet restaurací zvýšit ze současných 78 na 1000. Agentuře Reuters to řekl zástupce ruské pobočky.

Subway, prodává hlavně obložené bagety, chce v Rusku jen během příštího roku otevřít asi 75 nových restaurací. Rusko by se tak mělo do roka pro Subway stát čtvrtým největším trhem v Evropě.

Mírný nárůst poptávky 

Podnik má s Ruskem velké plány navzdory tomu, že tržby v restauracích, které provozuje alespoň jeden rok, v prvním pololetí klesly asi o čtyři procenta. Počet zákazníků se snížil dokonce o deset procent. Podle managementu už se ale v posledních třech měsících situace zlepšuje a je znát růst poptávky.

Subway už řadu let působí i v České republice. Konkurencí jsou pro něj další americké řetězce McDonald's nebo KFC, relativně nový je v Česku řetězec Burger King, rovněž z USA.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru