Rychlé občesrtvení západního stylu se chystá více rozšířit v Rusku. Americký řetězec Subway, který provozuje restaurace rychlého občerstvení ve zhruba 90 zemích světa včetně České republiky, plánuje právě do Ruska velkou expanzi. Do roku 2015 tam chce počet restaurací zvýšit ze současných 78 na 1000. Agentuře Reuters to řekl zástupce ruské pobočky.

Subway, prodává hlavně obložené bagety, chce v Rusku jen během příštího roku otevřít asi 75 nových restaurací. Rusko by se tak mělo do roka pro Subway stát čtvrtým největším trhem v Evropě.

Mírný nárůst poptávky 

Podnik má s Ruskem velké plány navzdory tomu, že tržby v restauracích, které provozuje alespoň jeden rok, v prvním pololetí klesly asi o čtyři procenta. Počet zákazníků se snížil dokonce o deset procent. Podle managementu už se ale v posledních třech měsících situace zlepšuje a je znát růst poptávky.

Subway už řadu let působí i v České republice. Konkurencí jsou pro něj další americké řetězce McDonald's nebo KFC, relativně nový je v Česku řetězec Burger King, rovněž z USA.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru