Skipasy většina českých lyžařských areálů zdražovat nebude. Těch pár, co zdraží, vyrovnají ty, které naopak zlevní. Vyplývá toze společné zprávy agentury CzechTourism, Svazu provozovatelů lanovek a vleků (SPLV) a dalších organizací.

Nejdražší zůstává tradičně největší středisko, Skiareál Špindlerův Mlýn, kde dospělého vyjde jednodenní jízdenka na 700 korun, stejně jako loni. Naopak nejlevnější je Radvánov u Mladé Vožice, kde jízdenka stojí 120 korun a lyžařům je k dispozici jen 1,7 kilometru sjezdovek.

Z první desítky finančně nejnáročnějších zdražil pouze Skiport ve Velké Úpě, kde nově vyjde jízdenka na 600 korun. Tím se Velká Úpa vyrovnala Peci pod Sněžkou, přičemž klienti mohou obě střediska střídat s jediným skipasem.

Sjednocený areál: Černý Důl, Svoboda nad Úpou a Černá Hora

Přidaly se i další areály. Propojení středisek Černý Důl, Janské Lázně a Svoboda nad Úpou do Skiresortu Černá Hora označil SPLV za největší letošní krkonošskou novinku. Jednotná jízdenka funguje například také na pomezí Krkonoš a Jizerských hor.

"Další obdobná propojení již fungují nebo se připravují i v ostatních horstvech České republiky," připomněl mluvčí CzechTourismu Filip Remenec trend, který je například v Rakousku (Zillertal) či Francii (Tři údolí) běžný.

Podobně jako loni se uskuteční propagační kampaň "Všude dobře, doma nejlíp", která bude lákat lyžaře do tuzemských hor. Kampaň bude ke slyšení v rozhlase, organizátoři využijí také billboardů, televize a tisku. "I náročnější lyžař si přijde v českých horách na své, navíc české a moravské hory ho určitě na rozdíl od Alp nezruinují," píše se v tiskové zprávě.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru