Čistý zisk GE Money Bank klesl za tři čtvrtletí meziročně o téměř 29 procent na 1,7 miliardy korun. Důvodem je nárůst opravných položek na úvěry od stejného období vloni o 1,3 miliardy korun. Informovala o tom banka ve své tiskové zprávě.

Provozní zisk se za prvních devět měsíců letošního roku vyšplhal na 4,3 miliardy korun, což představuje meziroční nárůst o 11,6 procenta. Úvěrové portfolio banky vzrostlo oproti stejnému období roku 2008 o 14,2 procenta na 104,5 miliard korun. Celkové vklady pak meziročně vzrostly o 55,3 procenta na 106,6 miliard korun.

„Opět jsme zaznamenali výrazný růst zůstatků na spořících účtech a termínovaných vkladech. Tento zájem odráží skutečnost, že nabídka našich produktů je pro klienty atraktivní,“ řekl Peter Herbert, předseda představenstva a generální ředitel GE Money Bank. „Jsme také potěšeni, že i nadále roste počet našich klientů, který na konci třetího čtvrtletí dosáhl více než 1,04 milionu klientů,” dodal.

Silná likvidní pozice banky

Bilanční suma banky dosáhla téměř 133 miliard korun, což je meziroční nárůst o 37,5 procenta. Hlavním důvodem tohoto nárůstu je růst úvěrů klientům a silná likvidní pozice banky. K 30. září 2009 držela GE Money Bank více než 20 miliard korun v hotovosti a v likvidních investicích, jakými jsou například státní dluhopisy.

Celkové provozní náklady ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku vzrostly o méně než jedno procento. Celkový vlastní kapitál činil k 30. září 2009 více než 22 miliard korun. GE Money Bank si udržuje jednu z nejvyšších měr kapitálové přiměřenosti na českém trhu.

Kapitálová přiměřenost banky činila k 30. září 2009 17,5 procenta, což představuje hodnotu, která je více než dvakrát vyšší než minimum požadované Českou národní bankou. Krytí nesplácených úvěrů opravnými položkami zůstává ke konci třetího čtvrtletí na vysoké úrovni 86 procent.

Obtížné podmínky až do roku 2010

„Očekáváme, že naši zákazníci a celé bankovní odvětví budou nadále čelit pokračujícím obtížným ekonomickým podmínkám, které přesáhnou do roku 2010, " uvedl Herbert a dodal, že pokračují v investicích do inovativních produktů a služeb a dále rozšiřují jejich distribuční síť otevíráním nových poboček a instalací nových bankomatů.

Do skupiny GE Money v tuzemsku patří GE Money Bank, GE Money Multiservis a GE Money Auto. GE Money patří do skupiny General Electric, která je jednou z největších firem na světě.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru