AKCIOVÉ TRHY
Po pondělních výrazných nárůstech ukončily US akciové trhy smíšeně. Prodeje domů v USA zaznamenaly 11% nárůst (2roční maxima) díky zvýšenému zájmu ze strany prvokupců domů, kteří byly podpořené díky 8000 USD daňovým zvýhodněním.

American Express potvrdil, že celosvetová spotřeba a nákupy kreditními kartami rostly o 3 %, což bylo pravděpodobně podpořené nedávným růstem akciových trhů.

Dnešní obchodování by se mělo nést k klidném tónu, neboť nebudou zverejněna žádná významná data a v USA je Veterans‘ Day. Obchodování bude ovlivněné hlavně sledováním technických úrovní.

Zájem o rizikovější aktiva stále přetrvává. S&P 500 rezistence je na 1101 a je možné, že bude prolomená a budeme tento týden testovat úroveň 1121.

Výhled na dnšní den pro S&P500 je mírně pozitivní. Doporučujeme nákupy po prolomení 1095 s cílem při 1100. Stop loss pod 1092.

ROPA
Dnes máme mírně negativní výhled. Doporučujeme prodeje po zhodnocení k 80 směrem k 78.00 USD/barel. Stop nad 80.65.

ZLATO
Dnešní vyhled na zlato je mírně pozitivní. Doporučujeme nákupy po poklesech směrem k 1100 a s posunem na 1110 USD/unce. Stop pod 1095.

STŘÍBRO
Dnešní výhled na stříbro je mírně pozitivní. Doporučujeme nákupy po poklesech směrem k 17.00 s cílem na 17.30 USD/unce. Stop pod 16.90.

EUR/USD
Dnešní obchodování nebude ovlivněné žádnými významnými zveřejněnými údaji.

Pár včerejších komentářů ze strany predstavitelů FEDu: FED sleduje carry trades a jejich vliv na znehodnocení USD; současně nízké úrokové sazby zodpovědné podpoře ekonomického růstu; US jsou vcelku v dobrém stavu - FED se bude ohlížet na udržitelný růst při načasování zvyšování úrokových sazeb; komerční nemovitosti budou způsobovat problémy při ekonomickém oživaní v USA.

Na EURUSD máme mírně pozitivní vyhled. Podpůrná úroveň 1.4950 bude opět rozhodující vzhledem na testování úrovní 1.5020 a následně 1.5060. Nejdříve se však díváme směrem dolů na úroveň 1.4920-25.

EUR/CZK
Spekulanti posunuli EURCZK na velmi nízké úrovně, po ponechání úrokových sazeb na nezměné úrovni minulý týden. Celkově se CZK sa zdá být na velmi nízko.

Pro mnohé investory může být úroveň okolo 25.50 zaujímavá pro otevření nových dlouhých pozic.

Rezistence je na 26.25/30 a podpůrná úroveň na 25.48 EURCZK.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru