Co lze dražit na BillionaireXchange

Umění a starožitnosti

Luxusní vozy

Jachty a lodě

Luxusní nemovitosti

Šperky a hodinky

Letadla a helikoptéry

Milionářům, které světová finanční krize nutí zbavit se svých obřích jachet, superrychlých aut či rodinných šperků, usnadní prodej nový internetový aukční server BillionaireXchange. Fungovat začal oficiálně v pondělí.

 

Společnost BillionaireXchange uvedla, že v uplynulých deseti měsících testovacího provozu se podílela na prodeji či výměně majetku v hodnotě kolem 180 milionů dolarů.

"Vzhledem k současným ekonomickým podmínkám v USA vidíme množství lidí, kteří potřebují prodat některé své luxusní zboží a přitom chtějí tuto transakci provést diskrétně a v soukromí, aby nemuseli čelit hanbě a pocitům trapnosti z úpadku," řekl spoluzakladatel serveru Quintin Thompson.

Společnost, sídlící v Miami, chce podle svého prohlášení vyplnit na trhu mezeru mezi takovými internetovými aukčními síněmi jako eBay, které využívá široká veřejnost, a aukčními síněmi typu Sotheby's či Christie's zaměřenými na umění a sběratelské předměty.

BillionaireXchange bude zprostředkovávat prodej a koupě všeho od uměleckých děl a starožitností přes průmyslové nemovitosti, firmy až po domy zabavené pro dluhy na hypotékách. Zájemci se musejí prokázat čistým jměním minimálně dva miliony dolarů.

Prodávajícím bude účtován poplatek pět procent z prodeje. Mezi zákazníky firmy je prý 26.000 multimilionářů a téměř tucet miliardářů. Klienty tvoří mimo jiné profesionální sportovci a známí filmoví herci.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru