Zlato se v ranních hodinách dostalo na další rekordní hodnoty. Co na něj působí a kam až můžeme očekávat, že se dnes cena zlata posune?

Podporou pro další posilování zlata jsou především negativní makroekonomické zprávy zejména nezaměstnanost v US ohlášená v pátek, která negativně překvapila a překonala 10%-ní hranici. Předpokládáme, že tento vliv bude pokračovat i dnes a zlato by se mohlo dostat až na hranici 1110 dolarů.

Co můžeme dnes čekat na ceně ropy?
I na vývoj ropy jsme dnes spíš pozitivní, naše stanovisko pro všechna riziková aktiva včetně ropy je nakupovat při poklesech, proto bychom se mohli dostat až na úroveň 80 dolarů za barel.

EURCZK
Koruna dnes posiluje až na aktuálních 25,58 EURCZK. V pátek byl oznámen rekordní přebytek obchodní bilance. Tento týden má koruna VELKÝ TÝDEN – dnes nezaměstnanost a CPI, ve středu běžný účet, maloobchodní tržby a HDP v pátek!

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru